دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

6 معیار مهم در انتخاب معلم خصوصی

اما سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه پدیده معلم خصوصی، به صورت عرفی در جامعه باب شده و اینکه یک موسسه بخواهد تحت این عنوان، معلمی به منازل بفرستد را به هیچ وجه تایید نمیکنیم گفت: مسئولیتی نیز در این زمینه نداریم؛ این عمل غیرقانونی است. مسعود ثقفی درباره اقدام برخی موسسات برای تدریس خصوصی و اعزام معلم به منازل دانشآموزان اظهار کرد: این عمل غیرقانونی است و ما چیزی به نام معلم خصوصی نداریم. حامد سلیمی هستم، مدرک کارشناسی ارشد تدریس علوم تجربی از دانشگاه تربیت مدرس تهران دارم، بیش از ۸ سال است که به تدریس در مقطع هفتم در یکی از مدارس تهران مشغول هستم. وزارت علوم، امسال تغییراتی در پذیرش مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه ها ایجاد کرده است به طوری که، مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیرعلوم در گفتگو با خبرنگار مهر، از توقف دوره تکمیل ظرفیت از سال تحصیلی جدید خبر داد. با توجه به توضیحاتی که ارائه شد، در ادامه در رابطه با قیمت منصفانه برای تدریس خصوصی ریاضی در منزل و آنلاین نکاتی گفته خواهد شد.

تدریس خصوصی دروس مشترک

همانطور که گفته شد، برای موفقیت در امتحان و درس ریاضی باید خودتان هم خوب درس بخوانید و تمرین و مسئله حل کنید. بهترین و موثرترین روش برگزاری کلاس های خصوصی این است که مدرس بتواند خودش را در جایگاه یک زبان آموز قرار دهد و این مسئله به این معنی نیست که تدریس کنار گذاشته شود و دانش آموز محوریت کلی کلاس باشد. این متن سعی ندارد بگوید رشته دانشگاهی زبان بد یا خوب است. متقاضیان کلاس خصوصی آیلتس، خیلی بیشتر از کلاس های گروهی آیلتس است و اغلب افراد ترجیح می دهند این دوره را به صورت خصوصی و فشرده بگذرانند. 2- معلم خصوصی آنلاین به نسبت تدریس خصوصی در منزل 20 تا 50 درصد نرخ پایینتری دارد. آیا در حل مسائل ریاضی سریع عمل میکند اما در بیان نظرات خود ضعف دارد؟ همچنین نارضایتی معلمان نیز از وضعیت معیشتی خود نیز از دلایل نداشتن انگیزه کافی برای تدریس در کلاس های درسی است. باید به خواسته های معلمان در رابطه با وضعیت حقوق و معیشت شان رسیدگی کرد تا حداقل انگیزه برای تدریس در کلاس های درس به این افراد باز گردد. توجه نمایید که صنایع بزرگ برای افرادی که با خلاقیت به بهبود عملکرد کارخانه کمک میکنند، امتیاز ویژهای اختصاص خواهند داد.

Content has been created with the help of GSA Content Generator DEMO!

شما می توانید با مراجعه به مقاله نمونه سوالات امتحان فارسی 3 پایه دوازدهم رشته تجربی با پاسخ تشریحی در نوبت اول و دوم را مشاهده و دانلود نمایید . تدریس خصوصی در خانه توسط مدرسین مجموعه اوربیتال به دانش آموز کمک می کند تا در هر مرحله تجزیه و تحلیل یا تصحیح پاسخ ها را به طور کامل انجام دهد. و میتوان گفت کلاس های خصوصی بیشترین بازدهی را در یادگیری دانش آموز دارد. در بسیاری از اوقات همه ی این شرایط وجود دارد ولی چون دانش آموز یا دانشجو خیلی دیر به فکر استفاده از کلاس های خصوصی افتاده است در نهایت نمی تواند مطالب را درک کند و تمرینی نمی تواند حل کند و نتیجه هم نمی گیرد. مهم ترین مزیتی که استفاده از معلم خصوصی برای دانش آموز ایجاد می کند، تمرکز مدرس روی دانش آموز و در نتیجه بازدهی بالا خواهد بود، در روش استفاده از تدریس خصوصی دروس مدنظر بصورت کاملا متمرکز و با توجه به وضعیت تحصیلی دانش آموز انجام می شود، چیزی که در مدارس اتفاق نمی افتد و همین باعث افت تحصیلی دانش آموزان می گردد. اما اگر وقتتان کاملا پر است و می خواهید ساعت هایی که بیکار هستید به یادگیری زبان بپردازید و البته هزینه هم برایتان مهم نیست، پیشنهاد ما این است دوره های تدریس خصوصی زبان را انتخاب کنید و البته یادتان باشد اگر کلاس های خصوصی را انتخاب کردید، باید در طول روز حداقل 2 تا 3 ساعت وقت آزاد داشته باشید.

تدریس خصوصی دروس دانشگاهی

معمولا کلاس های خصوصی زبان برای کسانی مفید است که به دلیل مشغله های کاری یا تحصیلی نمی توانند در کلاس های گروهی شرکت کنند، هدفی دارند و می خواهند در مدت زمانی کوتاه، مثلا شش ماه، زبان یاد بگیرند یا والدینی هستند که می خواهند فرزندشان در خانه زبان تمرین کند. هزینه کلاس های گروهی و خصوصی هم با توجه به تمام دلایلی که در بالا گفتیم با هم تفاوت دارند و طبیعی است که هزینه کلاس های خصوصی بیشتر باشد. البته زمان بندی مطلوب و مناسب با نیاز زبان آموز، استفاده از مدرسان حرفه ای و درجه یک و منابع آموزشی متنوع، دلایلی است که باعث می شود هزینه کلاس های خصوصی مقرون به صرفه باشد. چرا که تقریبا تمام زبان آموزان می خواهند در کمترین زمان بیشترین حجم از زبان را یاد بگیرند. در این شیوه تدریس کسی که قرار است زبانی را یاد بگیرد ترجیح می دهد به جای حضور در کلاس های گروهی گزینه ای را انتخاب کند که یا فقط خودش و استاد در کلاس باشند یا با یکی از دوستان یا اعضای خانواده یا فردی غریبه زبان بیاموزد. همچنین اگر زبان آموز دومی در کلاس باشد، می توانند با هم مکالمه تمرین کنند یا مهارت های مختلف را تقویت کنند و یا در مسیر یادگیری با اصلاح اشکالات یکدیگر، نکات بیشتری یاد بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *