دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

آیا کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک برای قبولی در امتحان فیزیک مفید است؟

به جرأت می توانم بگویم که تقریباً از کل دوره ای که از فوق لیسانس تا دکترا گذراندم و مطالب جدید یاد گرفتم در مقایسه با چهار سال لیسانسم می توانم صرف نظر کنم. پس در واقع یک قالب خاص نمی توان چید مگر پروسه ای که هر شخص در زندگی اش طی می کند؟ در واقع یک پایه محکم؟ در واقع به تعداد افرادی که فرد با آن ها کار می کند می تواند از آن ها تجربه کسب کند چون هر شخصی یا محققی در یک قسمت خیلی خوب است و در ضمن یادگیری بطور عملی نیز بهتر است. هیچ وقت یک شخص مشخص الگوی من نبوده ولی من از هر شخصی که با او کار می کردم چیزهای جدیدی یاد می گرفتم. در حال حاضر هم با هر کسی که بتوانم از او چیزی یاد بگیرم، کار می­ کنم. چنانچه به شیمی، عربی، ادبیات، زیست، زبان انگلیسی و یا هر درس دیگری علاقه دارید حتما همان درس را برای کنکور تدریس کنید.

تدریس خصوصی مهندسی مکانیک

با توجه به مطالب گفته شده، در پاسخ به سوال آیا کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک برای قبولی در امتحان فیزیک مفید است؟ 8- از شيوه بحث گروهي( پرسش و پاسخ)در يادگيري استفاده كنيد . اینها به ما خیلی کمک کرد تا بحث کردن را از هم یاد بگیریم. خوب است که در آموزش و پرورش به این مسئله پرداخته شود و اینکه اگر هم به آن پرداخته نمی شود دانش آموزان سعی کنند که آن را یاد بگیرند. بسیاری از دانش آموزان والدین شاغل دارند و رسیدگی به امور درسی فرزندانشان به دلیل مشغله ی کاری که دارند مشکل است به همین دلیل ترجیح می دهند از معلم های خصوصی برای یاری رساندن به درس فرزندانشان کمک بگیرند. به صورت کلی رمز موفقیت در تدریس خصوصی این است که شاگردهای شما خوب نتیجه بگیرند. ما تحت عنوان هیچ اسمی نبودیم ولی هر هفته به کوه رفته و بحث های دقیق نه بحث کلی می کردیم؛ یعنی مثلاً اگر این هفته مکانیک کوانتوم می خواندیم، درباره مکانیک کوانتوم روی جنبه محاسباتی یا فلسفی اش در کوه بحث می کردیم. بدون شک بالا رفتن راندمان درسی دانش آموخته به دلیل تمرکز بیشتر و حذف پارامترهای که سبب بر هم خوردن حواس دانش آموز می شود خود از بارزترین مزیت های حضور معلم در منزل به شمار می آید. Article has been created by GSA Content Generator Demoversion.

تدریس خصوصی مهندسی عمران

علاوه بر وجود کرونا یکی دیگر از دلایل استقبال از معلم های خصوصی، شلوغ بودن کلاس ها است که سطح یادگیری و تمرکز دانش آموزان را کاهش می دهد. اگر شما فردی بااراده و متمرکز هستید با شرکت در کلاس تدریس خصوصی کنکور میتوانید از تمرکز بسیار بالا لذت ببرید. تا زمانی که خودتان را به مدیر آن مجموعه ثابت نکردید لازم هست که بسیار منعطف باشید و شرایط را قبول کنید. اگر در زمینه آموزش و یادگیری درس استاتیک اشکال دارید برای مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه آموزش خصوصی درس استاتیک بر روی عبارت تدریس خصوصی استاتیک کلیک کنید. با توجه به این که می دانیم نظام آموزشی ما نظام چندان پویایی نیست و عملاً نیروهایی که تربیت می کند کسانی نیستند که ذهن فعال و پویایی داشته باشند، به نظر شما چگونه ما در همین نظام آموزشی با همه کاستی هایش آموزش ببینیم که خودمان و ذهنمان را فعال نگه داریم؟ بطور مثال ریچارد فاینمن خوب بود ولی در کارهای عملی چطور بود را، نمی دانیم. هیچ گاه نمی توان برای همه یک نسخه را پیچید و همه ما می دانیم که برنامه ریزی برای هر شخص به صورت مجزا و با توجه به توانایی ها و زمانی که برای مطالعه در طی روز اختصاص میدهد فرق دارد اما یکسری نکات در رابطه با برنامه ریزی صحیح اصولی وجود دارد که رعایت این اصول باعث دسترسی راحت تر به موفقیت خواهد شد.

بسیاری از دانش آموزان هنگام مطالعه فیزیک با این سوال مواجه می شوند که من تمامی مفاهیم را می دانم پس چرا نمی توانم مسائل را حل کنم؟ اساتید در دانشگاه درس می دهند و دانشجویان هم باید روی مفاهیم فکر کنند،با هم حرف بزنند و دنبالش بگردند. در این دانشکده اساتید تا چه حد با دانشجویان همراهی می کنند، آیا وقت می گذارند که دانشجویان بیایند و با آنها در حوزه های مختلف بحث کنند؟ یکی این که دانش آموز بتواند از چارچوب های رسمی سیستم آموزشی ما عبور کند، مثلاً نمره 10 بگیرد و قبول شود یا اگر دوست دارد به دانشگاه برود در کنکور قبول شود. بله، من فکر میکنم که هر دوتایش را باید داشته باشد یعنی هم بتواند آن پله ها را طی کند و هم این که دید عمیق تری داشته باشد و دائماً در مورد هر پدیده ای که می بیند از خودش سؤال کند و بعد یکی از مهم ترین چیزها این است که یاد بگیرد چگونه فکر کند. آیا منظور از درس خواندن این است که این پله ها را یکی یکی طی کند یا با این پروسه زندگی هم می کند یعنی شروع و تلاش می کند که این ها را بفهمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *